Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej Nr 289
Tydzień Integracji PDF Drukuj Email
W dnach 3-7 grudnia w naszej szkole odbywał się Tydzień Integracji. To czas bogaty w lekcje wychowawcze na temat równości. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Jesteśmy razem”, uczennice klasy 6b - Paulina i Nikola najciekawiej przestawiły temat konkursu. Rodzice mogli uczestniczyć w seansie filmowym i obejrzeć film „Efekt motyla”. Pod czujnym okiem pani Magdy klasy starsze wzięły udział w grze terenowej, a pierwszoklasiści uczestniczyli w międzykulturowych warsztatach kulinarnych. Warsztaty poprowadziły mamy naszych uczniów Daniila i Muslimy. Dopełnieniem tygodnia było spotkanie z panem Sebastianem, który poprowadził warsztaty dla klas drugich, klasy 3b i 7c pt. „Niewidomy zawsze widoczny”.
Wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację Tygodnia Integracji serdecznie dziękujemy.

Mikołajki PDF Drukuj Email
6 grudnia w naszej szkole zaroiło się od Mikołajów, reniferów, śnieżynek oraz uczniów ubranych na czerwono. Czerwień dominowała na korytarzach i w salach lekcyjnych. Mikołajkową akcję przygotował Szkolny Wolontariat i Mały Samorząd. W wielu klasach odbyło się tradycyjne wręczanie prezentów.
Niektóre klasy w ramach mikołajek udały się na wycieczki. Wolontariusze sprzedawali przygotowane przez siebie „Mikołajkowe słodkie szyszki”, dochód z ich sprzedaży wesprze potrzebujących. Ten wspaniały dzień spędziliśmy wszyscy z uśmiechem na twarzach, w bardzo miłej i radosnej atmosferze. W naszej szkole czuć już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie z grafikiem PDF Drukuj Email
4 grudnia klasa 2D gościła Pana Michała Niemojewskiego, który jest ilustratorem magazynów. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się na czym polega praca gościa. Pan Michał podczas spotkana zaprezentował ilustracje płaskie i przestrzenne. Zainteresowane dzieci zadawały pytania dotyczące etapów przechodzenia od pomysłu do ilustracji. Na koniec spotkania uczniowie uczestniczyli w warsztatach: Jak złożyć książkę?

Zima w mieście 2019 PDF Drukuj Email
Drodzy Rodzice,
W dniu dzisiejszym tj. 4 grudnia o godz. 12.00 ruszyły zapisy do Warszawskiego Programu „Zima w mieście 2019”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biura Edukacji pod adresem:

oraz bezpośrednio w systemie zgłoszeń pod adresem:

W załączniku – wykaz feryjnych placówek xls

Zaproszenie PDF Drukuj Email
Serdecznie zapraszamy na wystawę - finał projektu, w którym wzięła udział nasza szkoła „Polska to My. Autoportret na 100-lecie Niepodległości”.
Prace można oglądać od 6 do10 grudnia w siedzibie WCIES-u ul. Stara 4.

autoportret

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>