Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej Nr 289
Zbiórka dla schroniska dla zwierząt w Józefowie k. Legionowa PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo i uczniowie,
Z wracamy się z prośbą o pomoc dla zwierząt przebywających w Schronisku w Józefowie. Październik uznany za „Miesiąc dobroci dla zwierząt” jest okazją, abyśmy wspólnie okazali nasze wielkie serca i przyczynili się do poprawy losu naszych małych przyjaciół.
Lista artykułów jest długa i schronisko potrzebuje wszystkiego: karma dla psów i kotów (sucha i puszki), produkty spożywcze (kasza, makaron, ryż), rzeczy do ocieplenia budy (koce, ręczniki, pościele, dywaniki, kołdry i poduszki – poza puchowymi, itp.), miski, obroże, smycze, środki przeciw pchłom, kleszczom, robakom, nakrętki PET od butelek, środki pielęgnujące (grzebienie, szczotki, szampony), zabawki dla psów i kotów, gryzaki, środki czystości.
Zbiórka potrwa do 27 października 2018r.
Wszystkie artykuły można zostawiać w salach nr 2 i 3 przy stołówce.
Koordynator: Milena Sokół.

miesiac dobroci dla zwierzat

Piknik Rodzinny „Zdrowi dla Niepodległej” PDF Drukuj Email
W sobotnie przedpołudnie na terenie naszej szkoły odbył się rodzinny piknik pod hasłem: „Zdrowi dla Niepodległej”. Wszystkim uczestnikom imprezy nie tylko towarzyszyła piękna, jesienna pogoda, ale przede wszystkim dobry humor. Tym razem postanowiliśmy pokazać, jak można zdrowo i przyjemnie spędzić czas z rodziną. Przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji, m.in. pokaz street workout, tańce i śpiew w wykonaniu grupy z: ”Viva La Musica”, ćwiczenia pozwalające dzieciom, jak i dorosłym, utrzymać zdrowy kręgosłup. Rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w licznych zawodach sportowych, zdobywając kolejne punkty, aby otrzymać nagrodę. Zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa przygotowana w ramach realizacji szkolnego projektu „Dla Niepodległej”, tu należało się wykazać wiedzą z historii naszego kraju.
Uczniowie wraz z opiekunem projektu przygotowali bardzo ciekawe zadania. W czasie pikniku gościliśmy: Pana Burmistrza Dzielnicy Bielany, Tomasza Mencinę, jego zastępcę, Pana Grzegorza Pietruczuka, Radną Dzielnicy Bielany– Przewodniczącą Komisji Oświaty, Panią Ilonę Popławską oraz Radnego Pana Ryszarda Zakrzewskiego. Nasi goście wzięli udział w treningu Zumba, rozgrzewając uczestników pikniku do zdrowej rywalizacji. Ponadto Pan Burmistrz wręczył nagrody zwycięzcom gry terenowej.
Nie zabrakło na naszym pikniku biesiadnych stołów, gdzie smakołyki przygotowali rodzice uczniów oraz nauczycielki. Dziękujemy Radzie Rodziców, Rodzicom za przygotowanie naszej szkolnej imprezy. Do zobaczenia na letnim pikniku już w czerwcu!

Komunikat dyrektora PDF Drukuj Email
komunikat dyrektora

Zebrania dla rodziców PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie na zebrania i dni otwarte które odbędą się:
1 października 2018 r. (poniedziałek) - klasy 0, II i III godz. 1800 - dzień otwarty
1 października 2018 r.
(poniedziałek) - klasy I godz. 1800 - zebranie