Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Lekcja poetycka z Janem Zdzisławem Brudnickim PDF Drukuj Email
zlp11 października 2018 roku odbyła się druga w tym roku lekcja poetycka, w której uczestniczyła klasa 6b, w ramach programu 47. Warszawskiej Jesieni Poezji. Tym razem gościł u nas Jan Zdzisław Brudnicki – eseista i krytyk literacki. Nasz gość na początku spotkania wyjaśnił uczniom, czym zajmuje się krytyk literacki. Korzystając z wiersza Kazimierza Wierzyńskiego „Zielono nam w głowie”, z podręcznika do języka polskiego klasy szóstej, objaśnił, jak krytyk analizuje wiersz, na co zwraca uwagę. W trakcie spotkania przybliżył młodzieży sylwetki znanych polskich poetów okresu międzywojennego i ich twórczość, między innymi: Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Jana Lechonia. Zwrócił uwagę młodych słuchaczy, jak ważna była ich rola w zjednoczeniu Polaków, wcześniej będących pod różnymi zaborami, w Polsce, która niedawno odzyskała niepodległość. Zaprezentował też swoją najnowszą książkę pt. „Jeździdło do świata” zabawną, pełna anegdot, z elementami osobistych wspomnień, z różnych etapów życia. Biblioteka otrzymała ją w prezencie z dedykacją autora.
Miło razem spędziliśmy czas, wiele się dowiedzieliśmy o poezji, historii Polski.
Do zobaczenia za rok.

 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid XHTML 1.0 Transitional