Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Czytanie z kotylionem PDF Drukuj Email
Biblioteka szkolna włączyła się w szkolne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Realizując projekty: szkolny „Dla Niepodległej” i biblioteczny „Nie tylko sami czytamy, ale i innych do tego zachęcamy” przeprowadziła w klasach drugich i trzecich zajęcia pt. „Czytanie z kotylionem”. Chętni uczniowie z klas: 6c, 7a, 8d i 8e oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego zrobili młodszym kolegom niespodziankę. 8 i 9 października zjawili się, galowo ubrani z kotylionami, w klasach wraz z orłem „Ziukiem” i czytali książeczkę Jana Ołdakowskiego pt. „Mój Pan woła na mnie Pies”. O psie Marszałka Piłsudskiego”. Chcąc uatrakcyjnić zajęcia pokazywali znalezione w Internecie zdjęcia Marszała Józefa Piłsudskiego z jego ulubionym psem. Dzięki tej zabawnej detektywistycznej historii dzieci miały okazje poznać postać Marszałka, jednego z twórców niepodległości. Młodszym kolegom spodobała się lekcja przeprowadzona przez starszych. Uczniowie klasy 2c dziękując miłym gościom odśpiewali nawet piosenkę pt. „My pierwsza brygada”, a 3b zaśpiewała utwór pt. „Co to jest niepodległość”.
Uczniowie przygotowali też wystawki książek poświęconych historii Polski pt.: „Niepodległa czyta”, „Czytam sobie z kotylionem” i „ Biało-Czerwoni czytają i historię swoją znają”.


 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid XHTML 1.0 Transitional