O projekcie PDF Drukuj Email
W naszej szkole rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Z tej okazji od kwietnia do 11 listopada realizujemy projekt pt. „Dla Niepodległej”, którego celem jest uczczenie 100 rocznicy i zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków.

Harmonogram działań realizowanych w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Termin Inicjatywa
IV 2018                                      Zwiad terenowy uczniów klasy VII c Przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców Warszawy dotyczącej znajomości wydarzeń związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości.
V 2018 Konkurs plastyczny „Cieszmy się z wolności naszej Ojczyzny” – wykonanie plakatu o tematyce związanej ze 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
VI 2018 Prezentacje multimedialne:
„Początki państwa polskiego”
„1.Kompania Kadrowa”
„O niepodległej- wybitni Polacy w walce o niepodległość Polski”
V-X 2018 Konkurs fotograficzny pt. „Tam, gdzie powiewa biało-czerwona flaga jest Polska, mój skrawek ojczyzny”
VI-X 2018 Wycieczki, wyjścia na okolicznościowe wystawy związane z obchodami niepodległości.
Przeprowadzenie prelekcji na zajęciach z wychowawcą poświęconych tematyce drogi Polski do odzyskania niepodległości.
IX 2018 Konkurs plastyczny „Orzeł Biały”
IX 2018 Turniej sportowy „Młodzież dla Niepodległej”
IX- X Konkurs na prezentację multimedialną „Droga do wolności”
X 2018 Szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej.
X 2018 Sprzątanie miejsc pamięci narodowej.
X 2018 Wystawa książek o tematyce patriotycznej.
X-XI 2018 Gazetki klasowe – Najpiękniejsza sala dla Niepodległej
XI 2018 Konkurs plastyczny pt. „Portret Marszałka”
XI Konkurs pieśni patriotycznych
10 XI 2018 Dzień barw narodowych.
11 XI Apel –Święto Niepodległości.
Podsumowanie projektu