Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wolontariat
Świąteczna Zbiórka Żywności PDF Drukuj Email
W dniach 30.11-02.12.2018 odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności (w tym Bank Żywności SOS w Warszawie). W sklepie Carrefour przy ulicy J. Conrada 11 udział w akcji wzięli wolontariusze ze Szkolnego klubu Wolontariatu. W ramach zbiórki, prowadzonej od 22 lat w sklepach na terenie całej Polski, przed świętami Bożego Narodzenia zbierana jest żywność dla najbardziej potrzebujących. Rolą uczniów - wolontariuszy było rozdawanie ulotek z informacją o zbiórce oraz odbieranie i pakowanie darów. W tych dniach udało się zebrać: w piątek - 285 kg, w sobotę - 200 kg, w niedzielę - 153 kg, łącznie - 638 kg. Oto fragment listu koordynatora akcji, Pani Aleksandry Rogali „ogromnie dziękuję za udział Państwa szkoły w Świątecznej Zbiórce Żywności. Stanowili trzon mojej grupy i byli naprawdę niesamowici - bardzo zaangażowani, wytrwali i tryskali pozytywną energią”. Wielkie brawa dla Wolontariuszy!

 
Bal Integracyjny dla osób niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
W dniu 24 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Bal Integracyjny dla osób niepełnosprawnych. W wydarzeniu tym, jak co roku, wzięli udział wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Przynieśli oni ciasta, słodycze, napoje, owoce, którymi uczestnicy częstowali się podczas przygotowanego przez wolontariuszy poczęstunku. Nasi uczniowie zorganizowali również wróżby andrzejkowe, zatańczyli poloneza oraz wzięli udział w zabawie wraz z osobami niepełnosprawnymi. Wszystkim tego dnia towarzyszył dobry humor, a uśmiech nie schodził z twarzy zarówno u uczestników, jak i u wolontariuszy.

 
Kartki dla Inez PDF Drukuj Email
Nasz szkolna grupa wolontariatu włączyła się do akcji kartki dla Inez. To dziewczyna, która 18 listopada skończyła 14 lat. Miała marzenie, by w ten dzień otrzymać dużo kartek urodzinowych. Dziewczynka przebywa w szpitalu na oddziale i nie może wyjść, by spotkać się z przyjaciółmi. Nasi wolontariusze i osoby z klasy 7b, 5b wsparły akcję z kartkami. Na stronie #kartkidlainez można zobaczyć całą relację.
Dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym.

 
Akcja Wolontariatu Powązki PDF Drukuj Email
Szkolna Grupa Wolontariatu 17 i 19 października z opiekunami Panią Joanną Marosek i Justyną Grdeń-Kołsut udała się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach i na Wawrzyszewie by objąć opieką i posprzątać stare, zaniedbane groby, których nikt już nie odwiedza. Młodzież stanęła na wysokości zadania, po lekcjach w środę i piątek sprzątali, myli, grabili tyle na ile starczyło czasu do zapadnięcia zmroku i zapalali znicze. Udało się też odwiedzić i posprzątać groby Powstańców. Dłuższą chwilę spędzili nad grobami "Rudego", "Alka" i "Zośki" znanych nie tylko z książki "Kamienie na Szaniec", ale i szeroko pojętej historii Warszawy. Mamy nadzieję, że przy zbliżającym się Święcie Zmarłych, każdy z nas zapali znicz na opuszczonych i zaniedbanych grobach.

                                                                                            Szkolna Grupa Wolontariatu

 
Pierwsza akcja Wolontariatu - Dzień Szarlotki PDF Drukuj Email
Dnia 20.09.2018 w naszej szkole odbyła się pierwsza akcja Wolontariatu. Mamy piękną jesień, na drzewach jabłoni żółcą i czerwienią się jabłka, a my organizujemy Dzień Szarlotki. Wolontariusze stanęli na wysokości zadania. Ciast było dużo, ale zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Ciasta wszystkie zostały sprzedane na pierwszej długiej przerwie. Niestety nie wystarczyło dla wszystkich - byliśmy bardzo zaskoczeni. W związku z tym Pani dyrektor i Nasi wspaniali Wolontariusze zdecydowali, że akcje powtórzymy w czwartek 4.10.18. Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom zaangażowanym w akcje, a pieniądze zebrane przeznaczymy dla osób potrzebujących. Teraz trochę zdjęć z akcji.
Pozdrawiamy wszystkich Wolontariusze i Wolontariat SP 289


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 25
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid XHTML 1.0 Transitional