Pierwsza akcja Wolontariatu - Dzień Szarlotki PDF Drukuj Email
Dnia 20.09.2018 w naszej szkole odbyła się pierwsza akcja Wolontariatu. Mamy piękną jesień, na drzewach jabłoni żółcą i czerwienią się jabłka, a my organizujemy Dzień Szarlotki. Wolontariusze stanęli na wysokości zadania. Ciast było dużo, ale zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Ciasta wszystkie zostały sprzedane na pierwszej długiej przerwie. Niestety nie wystarczyło dla wszystkich - byliśmy bardzo zaskoczeni. W związku z tym Pani dyrektor i Nasi wspaniali Wolontariusze zdecydowali, że akcje powtórzymy w czwartek 4.10.18. Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom zaangażowanym w akcje, a pieniądze zebrane przeznaczymy dla osób potrzebujących. Teraz trochę zdjęć z akcji.
Pozdrawiamy wszystkich Wolontariusze i Wolontariat SP 289

Zbiórka świąteczna PDF Drukuj Email
W marcu, przed świętami Wielkanocy Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę artykułów spożywczych. W akcję zaangażowały się przede wszystkim kl. III i IV, ale także inni uczniowie naszej szkoły, którzy zawsze wspomagają działania klubu. Dary zostały przeznaczone na paczki dla potrzebujących.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Wiosenna wizyta w Domu Dziecka PDF Drukuj Email
Po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedziliśmy naszych milusińskich w jednym z bielańskich Domów Dziecka. Tym razem spotkanie zostało zdominowane przez przygotowania do świąt wielkanocnych. Dzięki współpracy wolontariuszek z dzieciakami powstały zajączki wielkanocne. A niektórym dzieciom, przy ich pomocy, udało się odrobić lekcje na następny dzień :)

Wizyta w Sejmie PDF Drukuj Email
15 lutego 2018r. wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym XX Warszawski Bal Integracyjny. Po otrzymaniu dyplomu i słodkim poczęstunku zwiedzili gmach Sejmu RP. Największe zainteresowanie wzbudziła Sala Posiedzeń oraz Korytarz Marszałkowski. Duże emocje wywołali również napotkani posłowie, reprezentujący różne ugrupowania, którzy nie omieszkali zamienić z uczniami kilka krótkich zdań.

Wizyta w bielańskim domu dziecka PDF Drukuj Email
Dnia 18 grudnia 2017 roku grupa wolontariuszek z naszej szkoły po raz kolejny odwiedziła jeden z bielańskich domów dziecka. Spotkanie przebiegało w atmosferze świątecznej. Główną atrakcją było ozdabianie papierowych choinek cekinami i brokatem, a także – co już stało się tradycją odwiedzin u naszych przedszkolaków – zabawa balonami. Rozstanie nie było łatwe zarówno dla domowników, jak i naszych wolontariuszek.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>