Z życia świetlicy
Pokaz judo PDF Drukuj Email
Dnia 19 listopada w naszej szkole Klub Kuma Judo zaprezentował pokaz judo. Wzięły w nim udział dwie zawodniczki z naszej szkoły Weronika Kidawska i Olga Radulska - brązowe medalistki Mistrzostw Warszawy oraz trenerzy Paweł Bukowski oraz Joanna Stankiewicz.
Judo jest sportem ogólnorozwojowym dlatego zaprezentowano elementy gimnastyczne m.in. przewroty w przód oraz w tył, przewrót do rozkroku, przewrót w tył do stania na rękach, stanie na rękach, wychwyt z rąk a także elementy techniczne: pad w tył, pad w bok, pad w przód, pad w przód z przewrotem, pad w przód z przewrotem przez partnera.
Pokazano rzut przez biodro (o goshi ), rzut przez bark (ippon seoi nage ), ouchi gari, o soto gari oraz rzut poświęcenia (tomoe nage). Uczniowie mieli również możliwość aktywnie uczestniczyć w pokazie i ćwiczyć z trenerami oraz zawodniczkami.

"Działaj z imPETem" PDF Drukuj Email
W ramach projektu edukacyjnego, w którym bierze udział nasza szkoła "Działaj z imPETem !" uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem Pani Małgosi, Ewy i Martyny tworzyli prace, z których powstały piękne plakaty informacyjne na temat segregowania śmieci. Jeden z plakatów bierze udział w konkursie pod hasłem "Działamy z imPETem My, działajcie także i Wy "!
Poniżej zachęcamy do obejrzenia prac i powstałych plakatów.

Światowy Dzień Postaci z Bajek PDF Drukuj Email
Na początku listopada w świetlicy klas 4 świętowaliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. To święto wszystkich bajkowych postaci oraz dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Często ich bohaterowie stanowią wzór do naśladowania, a czasem też pomagają dzieciom rozpoznać zło. Motywem przewodnim tego dnia były ulubione bajki i ich bohaterowie. Podczas zajęć wszyscy wyśmienicie się bawili. Dzieci wykazały się wiedzą na temat znanych i lubianych postaci z bajek. Wykonały również piękne prace plastyczne z wykorzystaniem płyt CD.

Spotkanie nie byle jakie... PDF Drukuj Email
W piątek 23 listopada uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli okazję poznać panią Martynę, nauczyciela naszej szkoły, z innej strony. Pani Martyna zapoznała uczniów z tajnikami dyscypliny olimpijskiej, szermierki. Sama jest Indywidualną Mistrzynią Europy w szabli. Jest to jeden z wielu tytułów, jaki zdobyła. W trakcie spotkania uczniowie mogli spróbować swoich sił w tym sporcie. Na specjalnie przygotowanych symulatorach sprzętu - ćwiczyli niezbyt łatwe ruchy w trakcie walki. Ponadto dowiedzieli się, że jest to sport nie tylko dla osób sprawnych fizycznie. Z wykorzystaniem tablicy interaktywnej dzieci mogły obejrzeć, że szermierkę uprawiają również osoby niepełnosprawne. To było naprawdę ciekawe spotkanie, na którym dzieci przekonały się, że jest to sport dla „walecznych serc”.
Dziękujemy!!!

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca PDF Drukuj Email
16 października to Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji uczniowie świetlicy klas 4 wzięli udział w zajęciach warsztatowych dotyczących resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Celem zajęć było promowanie nauki pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie aktywnie ćwiczyli na fantomie. Nauczyli się prawidłowo uciskać klatkę piersiową, wykonywali wdechy ratownicze oraz układali w pozycji bezpiecznej. Życie bywa zaskakujące, nieprzewidywalne. Czasami od naszej decyzji może zależeć tak wiele – nawet ludzkie życie. Umiejętne zachowanie się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, daje realne szanse na uratowanie drugiego człowieka. Nauka i nabycie tych umiejętności jest więc bezcenne.
Zajęcia przygotowała pani Milena Sokół.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>