Z życia świetlicy
W świecie klocków LEGO PDF Drukuj Email
Czas spędzany w świetlicy to czas nauki i zabawy. Podczas zajęć z klockami LEGO uczniowie uczyli się poprzez zabawę. Planowali, tworzyli budowle, na koniec opowiadali o swoich konstrukcjach. Dzięki pracy w grupie i korzystaniu ze wspólnych zestawów dzieci uczyły się ze sobą współpracować. Budowanie z klocków to także rozwijanie umiejętności przestrzennego i logicznego myślenia.
Zajęcia zorganizowała p. Milena Sokół.

Mecz piłki nożnej PDF Drukuj Email
Dnia 7 maja 2018 roku odbył się mecz piłki nożnej między reprezentacją klas 3a/3e a reprezentacją klas 3b/3c. Podczas gry zawodnicy stworzyli mnóstwo sytuacji podbramkowych, pięknie strzelali w światło bramki. Gra obu drużyn była widowiskowa. Doping kolegów i koleżanek z klas III towarzyszył zawodnikom przez cały mecz. Mecz zakończył się wynikiem 4:4. Gratulacje dla obu drużyn. Specjalne podziękowania dla sędziego Kacpra Jasińskiego, ucznia klasy 6.
Mecz zorganizowała pani Milena Sokół.

Międzynarodowy Dzień Sekretarki PDF Drukuj Email
Dnia 25 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sekretarki. Z inicjatywy pani Mileny Sokół grupa uczniów z klasy III przygotowała niespodziankę dla Pani sekretarki, pracującej w naszej szkole. Uczniowie wykonali dużą laurkę składającą się z kolorowych, wiosennych kwiatów. Pracę wykonali przy użyciu tablicy interaktywnej. Sekretarz naszej szkoły - Pani Sylwia przyszła do świetlicy opowiedzieć nam na czym polega praca sekretarza. Po miłej rozmowie przyszedł czas na składanie życzeń oraz wspólne zdjęcia.

Europejski Dzień Śniadania PDF Drukuj Email
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Europejski Dzień Śniadania obchodziliśmy 24 kwietnia. W naszej szkole podejmowane są różnorodne działania promujące zdrowe odżywianie, m.in. uczestniczymy w bezpłatnych programach, dzięki którym drugie śniadania wzbogacane są o mleko oraz owoce i warzywa. Przekonani, że śniadanie daje moc, uczniowie uczęszczający do świetlicy klas III samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie na bazie nabiału, warzyw i owoców. Wspólny posiłek poprzedziła prezentacja multimedialna dotycząca zdrowego odżywiania. Przed spożyciem śniadania przypomnieliśmy sobie również zasady higieny. Gdy kolorowe pyszności stały na stole wspólnie usiedliśmy do śniadania. Nasze wielowarstwowe śniadanie było nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim pyszne i zdrowe.
Zajęcia przygotowała pani Milena Sokół.

Lekcja otwarta „Wiem, co jem” PDF Drukuj Email
W ramach sieci współpracy i samokształcenia dla dzielnic Bemowo, Bielany, Ursus, Włochy, Wola, Żoliborz naszej szkole 26 kwietnia odbyła się kolejna - już druga lekcja otwarta. Gościliśmy w świetlicy szkolnej przedszkolaki z Przedszkola nr 308. Tematem zajęć było zdrowe odżywianie. Pod słynnym hasłem „Wiem, co jem” dzieci mogły poznać 10 zasad zdrowego odżywiania, przybliżyć wiedzę na temat piramidy żywienia i wykonać swój „talerz zdrowia”. Okazało się, że świadomość żywieniowa tych maluchów jest bardzo duża - co cieszy. I nie prawdą jest, że dzieci nie lubią warzyw. Ta grupa była przykładem na zaprzeczenie tej obiegowej opinii. Zajęcia odbyły się oczywiście z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Koordynatorem sieci współpracy z ramienia naszej szkoły jest pani Ewa Hunkiewicz.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>