Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Samorząd szkolny PDF Drukuj Email

Przy naszej szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski. Chętnych do pracy w nim wybieramy w demokratycznych wyborach. Kandydaci prezentują się na apelu, a następnie wybierani są przez społeczność szkolną. Pod opieką pań: Małgorzaty Rybak i Katarzyny Milewskiej Samorząd Uczniowski organizuje wiele ciekawych imprez. Największą cyklicznie organizowaną już od wielu lat jest udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W 17 edycji nasza szkoła wystawiła aż trzydzieści cztery patrole. Kolejną dużą akcją jest „Góra Grosza”. W tej akcji dzieci przygotowują własnoręcznie skarbonki, do których wrzucane są drobne datki (tylko monety) na rzecz dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Przy tej okazji organizowany jest konkurs na najciekawszą skarbonkę. Wygrywa ta, w której będzie najwięcej monet.
 

Samorząd przeprowadza wiele konkursów mających na celu uwrażliwienie dzieci na problemy społeczne takie jak: bezpieczeństwo na drodze, propagowanie zdrowego odżywiania a także pomoc potrzebującym. Dzieci z samorządu organizują zbiórkę nakrętek plastikowych (dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci nieuleczalnie chorych) i zbiórkę makulatury. Za uzyskane pieniądze ze sprzedaży makulatury kupowane są prezenty dla dzieci z domu dziecka w Julinie i nagrody w konkursach. Samorząd organizuje także takie „zwykłe” imprezy jak dyskoteki i apele oraz wewnętrzne konkursy: na dekorację świąteczną, na dekorację okolicznościową, „My też byliśmy dziećmi” (z okazji Dnia Nauczyciela) itp. Bierzemy również udział w akcjach organizowanych przez media. Należą do nich: „Szkoła z klasą” i „Szkoła Myślenia”. Pomysłowość i chęć pracy na rzecz innych naszego Samorządu powodują to, że w naszej szkole nie jest nudno. Wiele się dzieje dobrego przez co uczymy dzieci wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid XHTML 1.0 Transitional