Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kampania "Lekki tornister" PDF Drukuj Email
Informujemy, że w ramach szkolnej akcji „Lżejszy tornister” w roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas IV, V i VI korzystają z podręczników przechowywanych w pracowniach klasowych. Oto wykaz przedmiotów na których uczniowie korzystają ze szkolnych podręczników.
  • historia: klasy 4, 5, 6
  • matematyka: klasy 4, 5
  • przyroda: klasy 4, 5, 6
  • muzyka: klasy 4, 5, 6
  • zajęcia komputerowe: klasy 5, 6
  • religia: klasy 5, 6

 

lzejszy_tornister


Kampania „Lekki tornister” w roku szkolnym 2010/2011

Po raz kolejny włączyliśmy się aktywnie w kampanię ,,Lekki tornister”. Od początku roku szkolnego rozpoczęliśmy akcję zbierania używanych podręczników, aby mogły służyć uczniom na lekcjach a tym samym odciążyć ich od przynoszenia książek na lekcje. Udało się, odnieśliśmy sukces! Dzięki wsparciu uczniów i ich rodziców, dzieci nie muszą przynosić na lekcje podręczników z: religii, techniki, plastyki, przyrody, historii i informatyki, na każdego ucznia czeka dodatkowy egzemplarz.

17 września na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy wielkie ważenie uczniów oraz ich tornistrów. Pani pedagog we współpracy ze szkolną pielęgniarką przeprowadziły wśród uczniów pogadanki na temat prawidłowego noszenia plecaka oraz pakowania przyborów szkolnych i zeszytów tak, aby tornister spełniał swą funkcję nie szkodząc dziecku.

Dla podkreślenia idei kampanii ogłoszono wśród uczniów klas I-III konkurs plastyczny pt. ,,Mój tornister jest lekki”, a uczniowie klas IV-VI w ramach konkursu mają dokończyć zdanie: ,,Mój tornister jest lekki, ponieważ…”.

Na wyniki i podsumowanie akcji czekamy do listopada. Uczniowie jak i ich rodzice zostaną poinformowani o efektach prowadzonych działań w ramach kampanii ,,Lekki tornister”.

 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid XHTML 1.0 Transitional