Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej Nr 289
Dzień promocji szkoły 2018 PDF Drukuj Email
Długo oczekiwany dzień promocji szkoły już za nami! Wiele dni przygotowań zaowocowało pięknie przystrojoną szkołą i koncertem, który na długo zapadnie nam w pamięci. W tym roku koncert nosił tytuł „Piosenka niejedno ma imię”, a tematem przewodnim były właśnie imiona.
Z przyjemnością wsłuchiwaliśmy się w rewelacyjne wykonania starych szlagierów, śpiewanych przez młodych artystów oraz chór, którzy wraz z każdą piosenką stworzyli niepowtarzalne musicalowe kreacje. Dziś jeszcze nucimy sobie przypomniane 13. lutego piosenki, np. „Basię”, „Kaziu zakochaj się” czy brawurowo wykonany przez Augustyna pamiętny utwór Wojciecha Młynarskiego „Jesteśmy na wczasach”.
Reżyserowaniem i oprawą muzyczną zajęła się pani Beata Żukowska-Szaruga, chór przygotowała pani Elżbieta Moczulska, za układy taneczne odpowiedzialna była pani Edyta Baruk oraz pani Hanna Gawarska,o dźwięk oraz o efekty świetlne dbał pan Bartosz Łuczyński, kostiumy i dekoracje przygotowały panie Katarzyna Bielecka, Magdalena Andrzejczak i Anna Wróblewska.
Wolontariat wspólnie ze świetlicą zorganizował kiermasz ciast, które można było zjeść w miłej atmosferze w kawiarence. Uzyskane za słodkości pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne. Rodzice i nasi przyszli uczniowie mogli zwiedzić szkołę.
Do zobaczenia za rok!

Dzień Promocji 2018 PDF Drukuj Email
plakat 2018

Pożegnanie Pani Dyrektor Małgorzaty Staniszewskiej PDF Drukuj Email
„Wychowanie jest tym, co zostaje,
kiedy zapomnieliśmy już wszystkiego,
czego nas uczono”

George Savile

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba pożegnać się z ulubionym zawodem. Ten moment to czas przejścia na emeryturę. Dziś żegnamy Panią Dyrektor Małgorzatę Staniszewską, która przez 29 lat pracowała w Szkole Podstawowej nr 289. Przez wiele długich lat była naszym przewodnikiem i przyjacielem. Pani Dyrektor sprawiła, że szkoła stałą się dla nas drugim domem, do którego przychodziło się bardzo chętnie i z wielką radością, bo był to dom ciepły i bezpieczny. Wszystko to niech splata się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Pani Dyrektor na zasłużonym odpoczynku.
Cała społeczność szkolna dziękuję Pani Dyrektor Małgorzacie Staniszewskiej za wszystkie lata pracy, za troskę o pracowników szkoły i uczniów. Dziękujemy za cierpliwość, dobre rady i pomocną dłoń w trudnych chwilach.
Życzymy Pani Dyrektor realizacji dalszych planów i zamierzeń, wspieranych dobrym zdrowiem i zasłużoną satysfakcją z zawodowych dokonań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
                                                                                    Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

Pomagamy zwierzakom PDF Drukuj Email
Uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiórce na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali plakaty informujące o zbiórce oraz indywidualne zaproszenia do udziału w akcji. Można było znaleźć w nich dokładne informacje na temat tego, czego potrzebują zwierzęta ze schroniska, gdzie należy przynosić rzeczy oraz kiedy akcja będzie przeprowadzona. Plakaty zostały rozwieszone w salach lekcyjnych oraz na korytarzach szkoły.
Zarówno uczniowie klas młodszych jak i ich starsi koledzy i koleżanki spisali się na medal, zebraliśmy ogromne ilości karmy dla psów i kotów, koce, legowiska, smycze, miski, zabawki dla zwierząt oraz środki czystości. W tym roku szkolnym uczniowie przynosili także zakrętki od butelek PET, które schronisko sprzeda i dzięki uzyskanym pieniądzom będzie mogło zakupić karmę dla zwierząt oraz leki. Przyniesione rzeczy zostały przez uczniów posegregowane, zapakowane i przewiezione do schroniska. Szkoła otrzymała także podziękowanie od schroniska, ale największą radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzętom.
Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!
Zbiórkę zorganizowała p. Milena Sokół

Zebrania dla rodziców PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie na zebrania które odbędą się:
29 stycznia 2018 r. (poniedziałek) klasy I - III godz. 1700
29 stycznia 2018 r. (poniedziałek) klasy 0 godz. 1800