Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej Nr 289
Wyniki konkursu „Świetliczek” PDF Drukuj Email
Tegoroczny konkurs plastyczny „Świetliczek” pt. „Pod gorącym niebem Hiszpanii” został rozstrzygnięty! Autorzy trzech najpiękniejszych prac otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
A oto oni:

Pierwsze miejsce: Julianna Ostromęcka, Szkoła Podstawowa nr 53
Drugie miejsce: Anna Gołębiewska, Szkoła Podstawowa nr 214
Trzecie miejsce: Maja Wiśniewska, Szkoła Podstawowa nr 53

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy a nagrodzonym gratulujemy.

Wiosenna Loteria z okazji Dnia na TAK PDF Drukuj Email
Z okazji Dnia na Tak opiekunowie i uczniowie należący do Samorządu i Wolontariatu Szkolnego zorganizowali wiosenną loterię fantową. Akcja cieszyła się niezwykłym powodzeniem. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym Osobom. Dziękujemy za dostarczenie zabawek, gadżetów i wszelkich innych fantów, składamy też serdeczne podziękowania za zasilenie naszej akcji zakupem losów. Dochód zostanie przekazany dla Domu Dziecka w Kaliskach.

Warsztaty na temat komunikacji związane z programem „Poczytajmy o Migracjach” PDF Drukuj Email
23.04 klasa IV c uczestniczyła w warsztatach na temat komunikacji zorganizowanych w oparciu o książkę pt. „Czarodziejski Młyn” autorstwa Alicji i Jersegi Afanasjewiczów. Uczniowie nie tylko poznawali historię mieszkańców smutnego miasteczka Smętowo, wykonywali z szarego papieru ilustracje do tekstu, dodatkowo szukali remedium na ponury, smętny nastrój panujący w tej krainie. Sami też doszli do wniosku, jak ważna jest komunikacja, ta oparta powinna być na pewnych, stałych, ustalonych i zaakceptowanych przez wszystkich zasadach. Warsztaty zostały opracowane na podstawie wskazówek dotyczących organizacji Klubu Dobrej Rozmowy opracowanych przez pracowników CEO, związanych z programem „Poczytajmy o Migracjach”.

Program „Kompetencje na szóstkę” PDF Drukuj Email
baner kompetencje na szostke

„Kompetencje na szóstkę” to program, którego celem jest rozwijanie kompetencji społecznych uczniów. Realizacji jego podjęła się Jolanta Grochowska z klasą 1d. Od listopada 2017 roku uczniowie uczestniczą w specjalnie przygotowanych zajęciach opartych o nową podstawę programową, podczas których kształcone są ich umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania. Nauczyciel poprzez specjalny dobór metod i formy pracy zapewnia uczniom wszechstronny rozwój osobowy i społeczny.
W ramach programu zostały zrealizowane następujące tematy lekcji:
Jak gimnastykować wyobraźnię?
Jak trenować myślenie?
Jak wspólnie zapracować na sukces?
Jak zbudować prototyp?

Zebrania dla rodziców PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie na zebrania które odbędą się:
9 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) klasy I - III godz. 1700
9 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) klasy 0 godz. 1800